سفری به دنیای مستر کارت

فعالان اقتصادی با دقت بیشتری بخوانند

این مقاله تلاشی است پُر مایه جهت آشنایی با دنیایِ مستر کارت (MasterCard) . جستاری خواهیم داشت به این کارتِ تمام عیار و مروری خواهیم داشت به مزایایی که سبب شده اند این کارت از دیگر نمونه های موجود یک سر و گردن بالاتر باشد . لطفا با ما همراه باشید .

مستر کارت ، یک تکنولوژی نو و فناوری بدیعی است که بارِ تبادلات ارزی را به دوش می کشد و در غیابش ، تبادلات ارزی به قهقرا می رود . احتمالا نامِ مستر کارت را بار ها شنیده اید و چه بسا به کررات با آن دست به گریبان بوده اید ، به اتفاق سفری خواهیم داشت به مقصدِ مستر کارت تا رازش را فاش کنیم و آن چه در چنته دارد را هویدا سازیم .

مستر کارت چیست و ضرورتش از چه قرار است ؟

خرید با مستر کارت ، تجربه ای ناب

بار ها و ماه ها نامِ شبکه شتاب را شنیده ایم، شبکه ای ملی که به یمنِ حضورش ، تبادل اطلاعات بانک ها محقق گردیده و این مهم فراهم شده که با استفاده از یک کارت بانکی از خدمات دیگر بانک ها بهره مند شویم .

تحریم های بانکی علیه ایران ، مسئله نوپا و تازه ای نیست ، چنین تحریم هایی چوب لایِ چرخ تبادلات ارزی ایران گذاشته اند ، سیستم های بانکی ایران را با مشکلاتی گلاویز نموده اند و دست ما را از شبکه های تبادل اطلاعات بانکی بین المللی کوتاه کرده اند ، می دانید منظورمان چیست ؟ مقصودمان آن است که در بیشتر کشور ها ، جایگزین یک پشتیبان ملی همچون شتاب ، شبکه ای بین المللی است که با خرید های بین المللی هیچ منافاتی ندارد ( شما با همان کارتی که در کشور خود قادر به خریدید ، در دیگر کشور ها نیز قادر به تبادل ارز و خرید خواهید بود ) ، خلأیی که در ایران عمیقا حس می شود و زمینه ظهور امکاناتی چون مستر کارت را فراهم نموده است .

با این پیش زمینه می توان مسترکارت را این چنین تعریف کرد : مستر کارت دردانه ای است که نامش وردِ زبان تمام فعالان اقتصادی دنیاست ، این طور بگوییم ، مستر کارت یک شبکه تبادل اطلاعات بانکی مشهور است که میان انبوهی از کارت های بانکی دنیا ، ارتباطی امن و ایمن برقرار می کند و دشواریِ انجام مبادلات ارزی را به جان می خرد .

به عنوان یک ایرانی با خرید مستر کارت ، با یک تیر چند هدف خواهیم زد ، با مستر کارت، برای همیشه خود را از دغدغه تبادلات ارزی راحت خواهیم کرد و قادر خواهیم بود از هر فروشگاهی خرید کنیم و با ارز هر کشوری در راستای خرید اقدام نماییم .

مزایای پرداخت ارزی با مستر کارت

خرید اینترنتی با مستر کارت ، برگ برنده پیش رو

 خرید سرویس های اینترنتی با مستر کارت ، همان برگ برنده ای است که نامِ این نوآوری را در میان ما ایرانیان برجسته ساخته و عیارش را به کمال رسانده است .

مزایایِ پیمنت با مستر کارت (پرداخت با مستر کارت) ، متنوی هفت من است، آن که یک بار پرداخت ارزی را با مستر کارت تجربه نموده ، مُهر تأیید می زند پایِ این گفته که مستر کارت ولی نعمتی است در دنیایِ تبادلات ارزی .

بد نیست اشاره ای داشته باشیم به این مسئله که مستر کارت، متکی به یک شرکت قدرتمند امریکایی است که در جانِ نیویورک قد علم کرده است ، به عنوان شرکتی چند ملیتی خود را به جهانیان معرفی نموده و از سالِ 2006، حضورش را با صدایِ رسا به جهانیان اعلام کرده است .

صحبت پایانی

مشکلات تبادلات ارزی و ضرورتِ آشنایی با اصول و قواعدی که در این حوزه عرض اندام می کنند، ما را بر آن داشت، نوشتاری به رشته تحریر در آوریم و دانسته هایمان را با شما به اشتراک بگذاریم. آنچه با هم مرور کردیم مقدمه ای بود بر مستر کارت که در جهتِ حرکت چرخ های اقتصاد به عرصه ظهور پا نهاده است .